تعرفه تبلیغات کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
ماجرای حذفیات و سانسور سریال فوق سری

سریال فوق سری دو روز پیش به پایان رسید، اما حاشیه‌ های آن که در مورد حذفیات و سانسور قسمت هایی از این سریال از زبان مهدی فخیم زاده بوده است .

ظاهرا نوروز امسال، آغاز شروع حاشیه‌ ها و جنجال‌ ها برای تیم جدید مدیریت تلویزیون است.

بعد از اعتراضات بخشی از جامعه پزشکان به «در حاشیه» سریال جدید مهران مدیری، مهدی فخیم‌زاده کارگردان «فوق سری» دیگر سریال نوروزی تلویزیون، این روزها زبان به اعتراضات تندی علیه وضعیت پخش سریالش گشوده است.

ماجرا از یک پست فیسبوکی در صفحه منسوب به فخیم‌زاده آغاز شد. فخیم‌زاده در این پست ضمن انتقادات تند علیه تلویزیون رسما اعلام کرده بود که :« سریالی که این روزها به نام فوق سری از شبکه یک سیما پخش می‌شود به دلیل حذف و اضافات زیاد دیگر سریال من نیست.»

اما ماجرای این حذفیات چیست؟

طبق اطلاعات تسنیم، کل حذفیات صداوسیما از سریال «فوق سری» مجموعا ۴ دقیقه است و ظاهرا عمده ایرادات از سوی نیروی انتظامی به فیلم وارد شده است.

حذفیات صداوسیما محدود به چند تکیه کلام و اصطلاح گفتاری خاص بوده است و اساسا وارد حوزه محتوایی سریال نشده است و معلوم نیست تعبیر فخیم‌زاده از تکه و پاره کردن فیلم، به کدام بخش ماجرا مربوط می‌شود.

اما حاشیه‌های این سریال فقط محدود به این ماجرا نمی‌شود. از اواسط تولید «فوق سری» تهیه‌کنندگی کار از حبیب‌الله کاسه‌ساز به محمود رضوی منتقل می‌شود. اتفاقی که در تیتراژ فیلم به فاز اول و دوم تعبیر شد و موجب تعجب بیننندگان همیشگی تلویزیون شد.

طبق اطلاعات به دست آمده توسط خبرنگار تسنیم، برآورد نهایی کار ۴ ماهه بوده است که تیم کاسه‌ساز در ماه هفتم، هنوز ضبط سریال را به اتمام نرسانده بودند. علاوه بر اینکه کار بیش از ۵۰ روز تعطیل بوده است و به این ترتیب تعهدات تیم قبلی تولید به سازمان برآورده نشده است و موجب تغییر تهیه‌کننده شده است.

اما این تغییر تیم، فقط به صورت نگرفتن تعهدات مربوط نمی‌شود. در اواخر فیلمبرداری نیز ظاهرا اختلاف شدیدی بین فخمی‌زاده و کاسه‌ساز به وجود می‌آید که عملا موجب تعطیلی کار می‌شود و ادامه ضبط سریال را با مشکل جدی مواجه می‌کند.

پخش «فوق سری»، ۲ روز پیش پایان یافت. سریال مشترین خودش را هم داشت، اما در کارنامه فخیم‌زاده، اثر شاخصی نبود.

کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام